RECENZJE

"Ajałaska. To się zdarzyło w Amazonii"

7/21/20215 min read

”Jako społeczeństwo przywykliśmy do myślenia dychotomicznego. Silnie przywiązani do przekonań, które tak naprawdę nigdy nie były nasze, wierząc w jedną i słuszną naukę, zapomnieliśmy mądrość przodków i odcięliśmy się od swej prawdziwej natury. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym straciliśmy intuicję, odrzuciliśmy inne niż konwencjonalne sposoby leczenia. Nowoczesna medycyna, której w wielu przypadkach chylę czoło, nie potrafi spojrzeć na choroby, szczególnie psychiczne, w sposób holistyczny, skupiając się jedynie na objawach, a nie przyczynach. Książka „Ajałaska. To się zdarzyło w Amazonii” jest ważnym głosem w rewolucji świadomości, która już dzieje się na naszych oczach. To obowiązkowa pozycja dla osób, które czują, że istnieje coś więcej poza tym, co znamy. Prawdziwa historia opowiedziana przez Agni ukazuję potęgę uzdrawiającej medycyny, jaką jest ayahuaska. Ta prastara tradycja posiada niezwykłe możliwości lecznicze oraz zmieniające świadomość. Niesamowicie szczera i piękna książka skłania do zadania sobie wielu pytań na temat psychodelików. Dlaczego rośliny lecznicze, stosowane od tysięcy lat przez rdzenną ludność są w większości krajów zakazane? Dlaczego DMT, molekuła naturalnie produkowana przez nasze ciała, została uznana za groźny narkotyk? Dlaczego psychodeliki, substancje o ogromnym potencjale leczniczym, wrzucono do jednego wora wraz z niebezpiecznymi narkotykami, blokując większość badań nad nimi? Nie jestem fanką dziwnych teorii spiskowych, w życiu na równi kieruję się logiką, jak i własną intuicją. Książka Agni była dla mnie kolejnym puzzlem w przebudzeniu mojej świadomości i spojrzeniu na rzeczywistość, w której żyjemy w zupełnie nowy sposób.Jeżeli masz ugruntowane przekonania, że świat jest czarno-biały, a medycyna akademicka i farmakologia to jedyne możliwości leczenia to nie sięgaj po tę pozycję. Jeżeli jesteś gotów rozszerzyć swoją świadomość, pozbyć się starej wiedzy i zastąpić ją nową, jak mówiła Guara, musisz przeczytać tę historię..”

Katarzyna Dziadczyk www.fern.pl

paprotnica www.fern.plpaprotnica www.fern.pl
"Ayahuaska. To zdarzyło się w Amazonii" to prawdziwa opowieść z serca dżungli. Autorka zabiera nas w podróż do świata magicznych roślin, które poszerzają świadomość. Szczerze i bez lukrowania opisuje własny proces – od biletu w jedną stronę do Boliwii, aż po wolontariat w tamtejszym ośrodku medycyny naturalnej. Bardzo cenne jest to, że Agni dzieli się osobistymi historiami i przeżyciami, również takimi, które mają wymiar metafizyczny, czy duchowy. Opowieść Agni jest więc o docieraniu do siebie i odkrywaniu swojej prawdziwej natury, a także nieustannej nauce płynącej z czułego patrzenia na przyrodę i wsłuchiwania się w nią. Dodatkowo w książce znajdują się także historie kilkorga innych uczestników kuracji z wykorzystaniem ayahuaski oraz odpowiedzi na pytania zadane przez internautów. Publikacja uczy szacunku i miłości do natury. Pokazuje, w jaki sposób możemy mądrze czerpać z jej zasobów. Jednocześnie udowadnia, że każdy z nas jest połączony z ziemią, ogniem, wodą i powietrzem. Jeśli interesują Cię terapie z wykorzystaniem roślin o właściwościach psychodelicznych, to koniecznie sięgnij po tę książkę. Pozycję tę polecam także podróżnikom, miłośnikom egzotyki oraz wartkiej i dynamicznej narracji. Zapewne niekażdy wyruszy w podróż do Amazonii, warto jednak przeczytać opowieść Agni, by odnaleźć tam fragmenty dla siebie.

Aleksandra Wójcik Kobiecość w eterze

kobiecość w eterzekobiecość w eterze
Dziękuję bardzo za możliwość przeczytania tak fantastycznej i autentycznej historii z miejsca, o którym marzę i pojawia się w moich snach.
Książkę przeczytałam jednym tchem , czekałam na nią z niecierpliwością małego dziecka.
To co mnie bardzo poruszyło to, to iż Agni dzieli się z czytelnikiem swoimi przeżyciami i doświadczeniami, co jest bardzo cenne. Fantastyczna okładka , brawo dla autorów:)) i oczywiście dla modelki ;)
Autorka zabiera czytelnika w fantastyczną podróż ....dla mnie jest to też pewnego rodzaju poradnik, który pozwoli mi przygotować się do wyprawy.
Jeszcze raz bardzo dziękuje za fantastyczną i magiczną podróż oraz możliwość poznania dżungli.

___Wioletta Truchlewska___psychoterapeutka, fryzjerka___
recenzja książki recenzja książki
Wzięło mnie jakiś czas temu i odsłuchałam całkiem sporo Twoich podcastów, po czym nabyłam bejbibooka o Ayałasce i odpłynęłam wraz z Tobą do amazońskiej puszczy. Jednym tchem przeczytałam całość, czując się jakbym była tam razem z Tobą. To o czym piszesz jest tak bliskie mojemu sercu, że aż miałam ciarki. Najciekawsze w tym wszystkim było to, ze kiedy wstałam następnego dnia (czytałam jak na nocnego marka przystało w nocy;)), czułam się jakbym odbyła ceremonię. Sny nie z tej ziemi. Poczucie przepływu tej niesamowitej energii, która łączy nas wszystkich niezależnie od miejsca i czasu. Goraco polecam, jest to książka jedyna w swoim rodzaju. Dodam jeszcze podziękowanie :) z całego serca dziękuję za to, że mogłam na Ciebie trafić i za Twoją chęć i odwagę dzielenia się tematami niszowymi, czasem nawet kontrowersyjnymi. Za rozbudzanie ciekawości i opowieści dziwnej treści.

___Michalina Shima_5d__artystka___
Michalina Shima_5dMichalina Shima_5d
Poznałam Agni przed przeczytaniem jej książki Ajałaska. To zdarzyło się w Amazonii i bardzo się cieszę z tej kolejności - jest to dopełnienie, odzwierciedlenie tego kim jest autorka. Tą opowieścią o własnych przeżyciach oraz o procesach innych uczestników ceremonii, Agni pokazuje jak można doświadczać i uczyć się życia w naturalny i bardzo odważny sposób, uczy czym jest medycyna i jak można ją pokochać z wzajemnością. Czytając przypominałam sobie moje procesy, jednocześnie dotykając uczuć i światów tak innych, niż dotychczas. Słowa przekazane przez autorkę pomagały mi być z powrotem w tym wszystkim, co sama przeżyłam. Bardzo dziękuję Agni za możliwość utrwalenia tego wszystkiego, co doznałam dzięki medycynie naturalnej. Z miłością, Michalina

___Michalina Bojko___psychoterapeuta, podróżniczka___
Michalina BojkoMichalina Bojko

Napisz swoją recenzję!